שומה שלב ב'


במידה והנישום ופקיד השומה לא הגיעו להסכם בשלב א', תוצא לנישום שומה לפי מיטב השפיטה, עליה רשאי הנישום להגיש השגה בתוך 30 ימים.

לאחר הגשת ההשגה, יזומן הנישום, באמצעות מייצגו, לדיון שומה בשלב ב', אותו ינהל מפקח אחר מזה שהוציא את השומה בשלב א'. בשלב ב' ניתן יהיה להגיע להסכם עם פקיד השומה לגבי הכנסתו של הנישום, ובמידה ולא ניתן להגיע להסכם – תוצא לנישום שומה בצו.

משרדנו מתמחה בהגשת השגות מנומקות על שומה בשלב א'. בהשגה יש לכלול את כל הנימוקים הרלוונטיים לעניין, הן הנימוקים העובדתיים והן הנימוקים המשפטיים, שכן, במידה ויוגש ערעור על השומה, לא ניתן להעלות טענות שלא הועלו בדיונים בפני פקיד השומה. נישומים רבים נוהגים להגיש השגה באמצעות רואה החשבון או יועץ המס אשר מלווה אותם בשגרה, אשר מגישים השגה לאקונית בת שורה אחת. השגה שכזו בוודאי שלא תשכנע את פקיד השומה לקבל את עמדת הנישום.

משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג נישומים בפני רשויות המס, תוך שכנוע משרדי השומה לקבל את עמדת הנישום במטרה לחסוך בתשלום מיסים.

  close button

  עו״ד אלעד רן

  השכלה

  תואר ראשון במשפטים (.LL.B)
  לימודי ראיית חשבון (B.A), אוניברסיטת בר אילן.

  ביוגרפיה

  עורך דין אלעד רן מומחה בדיני מיסים ומשפט פלילי, בדגש על עבירות צווארון לבן ופשיעה כלכלית.

  יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, בעברו תובע בפרקליטות מחוז מרכז וכן תובע ביחידת התביעות של משטרת ישראל. עורך דין אלעד רן עבד כעורך דין בפירמת רואי החשבון קסלמן וקסלמן (PWC) – במחלקת המיסים וכן, במשרד עורכי הדין אפרתי גלילי ושות׳.

  במהלך עבודתו למד לימודי ראיית חשבון באוניברסיטת בר אילן והינו בעל ידע וניסיון משפטי וחשבונאי כאחד.

  במהלך שנות עבודתו כעורך דין צבר ניסיון משפטי רב ומייצג, ביסודיות ובדיסקרטיות אנשי עסקים, אנשי ציבור, שרים, ראשי ערים, חברי כנסת, עובדי מדינה ועורכי דין בפני בתי המשפט ובפני טריבונאלים מנהליים ומשמעתיים. בכולם, תוך הקפדה על ייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר ותוך מלחמה עיקשת על זכויות לקוחותיו. במהלך שנותיו, ייצג עו״ד אלעד רן בתיקים אשר זכו לסיקור תקשורתי נרחב, ביניהם תיק ״4000״ וכן תיקי דגל נוספים.

  עו״ד אלעד רן מכהן כחבר בועדות השונות בלשכת עורכי הדין:
  חבר ועדת איסור הלבנת הון בלשכת עורכי הדין בישראל.
  חבר הפורום הפלילי בלשכת עורכי הדין בישראל.

  עורך דין אלעד רן מרצה בדיני מיסים ובתחומי המשפט הפלילי, בפורומים שונים, בפני עורכי דין, רואי חשבון ויועצי מס.

  תחומי עיסוק ראשיים

  מיסים
  עבירות צווארון לבן
  ליטיגציה פלילית
  ליטיגציה אזרחית

  פרטי קשר