שומה שלב א


נישום אשר חייב בהגשת דו"ח שנתי למס הכנסה, יגיש את הדו"ח לגבי כל שנת מס שהסתיימה. על הדו"ח לכלול את כל הכנסותיו של הנישום, מכל המקורות, וכן עליו לציין את כל ההוצאות המותרות בניכוי, הפטורים והזיכויים המגיעים לו.
לאחר הגשת הדו"ח השנתי, יכול פקיד השומה לקבל את הדו"ח כמו שהוא, לזמן את הנישום לדיון בפני מפקח מס הכנסה ולקבוע את הכנסת הנישום בהסכם, או לקבוע את הכנסת הנישום לפי ראות עיניו של פקיד השומה, במידה ולא ניתן להגיע להסכם.
משרדנו מסייע לנישומים בהגשת דו"חות למס הכנסה, תוך שימת דגש על ניצול פטורים שונים ממס וניכויים מותרים. כמו כן, משרדנו מייצג נישומים בהליכי שומה בשלב א', בפני פקידי השומה השונים, תוך ניהול משא ומתן, במטרה לשכנע את פקיד השומה לקבל את עמדת הנישום ולהביא לחיסכון משמעותי בתשלום מיסים.
חשוב לדעת שלא תמיד נכון להגיע להסכם עם פקיד השומה בשלב א', שכן יתכן וניתן יהיה לשכנע דווקא את המפקח בשלב ב' ולהגיע לתוצאה הרצויה.

 

משרד שאול-רן ושות' מדורג בין משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום דיני המס והצווארון הלבן לפי דירוג BDI הבינלאומי.

  close button

  עו״ד אלעד רן

  השכלה

  תואר ראשון במשפטים (.LL.B)
  לימודי ראיית חשבון (B.A), אוניברסיטת בר אילן.

  ביוגרפיה

  עורך דין אלעד רן מומחה בדיני מיסים ומשפט פלילי, בדגש על עבירות צווארון לבן ופשיעה כלכלית.

  יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, בעברו תובע בפרקליטות מחוז מרכז וכן תובע ביחידת התביעות של משטרת ישראל. עורך דין אלעד רן עבד כעורך דין בפירמת רואי החשבון קסלמן וקסלמן (PWC) – במחלקת המיסים וכן, במשרד עורכי הדין אפרתי גלילי ושות׳.

  במהלך עבודתו למד לימודי ראיית חשבון באוניברסיטת בר אילן והינו בעל ידע וניסיון משפטי וחשבונאי כאחד.

  במהלך שנות עבודתו כעורך דין צבר ניסיון משפטי רב ומייצג, ביסודיות ובדיסקרטיות אנשי עסקים, אנשי ציבור, שרים, ראשי ערים, חברי כנסת, עובדי מדינה ועורכי דין בפני בתי המשפט ובפני טריבונאלים מנהליים ומשמעתיים. בכולם, תוך הקפדה על ייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר ותוך מלחמה עיקשת על זכויות לקוחותיו. במהלך שנותיו, ייצג עו״ד אלעד רן בתיקים אשר זכו לסיקור תקשורתי נרחב, ביניהם תיק ״4000״ וכן תיקי דגל נוספים.

  עו״ד אלעד רן מכהן כחבר בועדות השונות בלשכת עורכי הדין:
  חבר ועדת איסור הלבנת הון בלשכת עורכי הדין בישראל.
  חבר הפורום הפלילי בלשכת עורכי הדין בישראל.

  עורך דין אלעד רן מרצה בדיני מיסים ובתחומי המשפט הפלילי, בפורומים שונים, בפני עורכי דין, רואי חשבון ויועצי מס.

  תחומי עיסוק ראשיים

  מיסים
  עבירות צווארון לבן
  ליטיגציה פלילית
  ליטיגציה אזרחית

  פרטי קשר