כופר כסף


הליך הכופר הוא הליך מיוחד אשר קיים בעבירות פליליות על חוקי המס ואינו קיים בעבירות פליליות ״רגילות״. בהליך זה מומר ההליך הפלילי בתשלום כופר כסף על ידי הנישום.

פקודת מס הכנסה, חוק מס ערך מוסף, חוק מיסוי מקרקעין ופקודת המכס מאפשרים לאדם אשר ביצע עבירה פלילית על חוקי המס, המנויה באחד מחיקוקים אלה, להמיר את ההליך הפלילי נגדו בתשלום כופר, אשר הינו קנס כספי.

על החשוד או נאשם בעבירה על אחד מחוקי המס להגיש בקשה מפורטת ומנומקת לוועדת הכופר, בבקשה להמיר את ההליך הפלילי נגדו בכופר כסף. אחד התנאים להמרת העבירות בתשלום כופר היא שמודבר בעבירה על חוקי המס בלבד. במידה ולעבירה נלוות גם עבירות נוספות מחוקים אחרים, לדוגמה עבירות של הלבנת הון או מרמה, לא ניתן להמיר את ההליך בכופר.

הבקשה מועברת לוועדת הכופר ברשות המיסים אשר תחליט האם להשית כופר ומהו גובה סכום הכופר, כאשר ניתן להשית כופר עד שליש מגובה חבות המס. במידה והרשות מסכימה להמיר את ההליך בכופר כסף והתשלום מבוצע במלואו, יפסקו כל ההליכים הפליליים המתנהלים נגד אותו חשוד או נאשם.

היתרון המשמעותי ביותר של הליך הכופר הוא שלא יישאר לאותו אדם רישום פלילי, והוא ייחשב כאילו לא ביצע עבירה מעולם. עם זאת, ברישומי רשות המיסים יהיה תיעוד לכך שאותו אדם שילם כופר בעבר ואם יבצע עבירה נוספת – לא יומר נגדו ההליך הפלילי בכופר פעם שנייה.

במידה ונחשדתם בעבירת על אחד או יותר מחוקי המס, אנו נגיש עבורכם, במקרים המתאימים, בקשה מנומקת להמרת ההליך בתשלום כופר ובכך ייחסך עבורכם זמן, מתח נפשי ואף כסף רב שבניהול ההליכים המשפטיים.

 שאול-רן ושות' מדורג בין המשרדים המובילים בישראל בתחום דיני מיסים ועבירות צווארון לבן – לפי דירוג BDI.

  close button

  עו״ד אלעד רן

  השכלה

  תואר ראשון במשפטים (.LL.B)
  לימודי ראיית חשבון (B.A), אוניברסיטת בר אילן.

  ביוגרפיה

  עורך דין אלעד רן מומחה בדיני מיסים ומשפט פלילי, בדגש על עבירות צווארון לבן ופשיעה כלכלית.

  יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, בעברו תובע בפרקליטות מחוז מרכז וכן תובע ביחידת התביעות של משטרת ישראל. עורך דין אלעד רן עבד כעורך דין בפירמת רואי החשבון קסלמן וקסלמן (PWC) – במחלקת המיסים וכן, במשרד עורכי הדין אפרתי גלילי ושות׳.

  במהלך עבודתו למד לימודי ראיית חשבון באוניברסיטת בר אילן והינו בעל ידע וניסיון משפטי וחשבונאי כאחד.

  במהלך שנות עבודתו כעורך דין צבר ניסיון משפטי רב ומייצג, ביסודיות ובדיסקרטיות אנשי עסקים, אנשי ציבור, שרים, ראשי ערים, חברי כנסת, עובדי מדינה ועורכי דין בפני בתי המשפט ובפני טריבונאלים מנהליים ומשמעתיים. בכולם, תוך הקפדה על ייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר ותוך מלחמה עיקשת על זכויות לקוחותיו. במהלך שנותיו, ייצג עו״ד אלעד רן בתיקים אשר זכו לסיקור תקשורתי נרחב, ביניהם תיק ״4000״ וכן תיקי דגל נוספים.

  עו״ד אלעד רן מכהן כחבר בועדות השונות בלשכת עורכי הדין:
  חבר ועדת איסור הלבנת הון בלשכת עורכי הדין בישראל.
  חבר הפורום הפלילי בלשכת עורכי הדין בישראל.

  עורך דין אלעד רן מרצה בדיני מיסים ובתחומי המשפט הפלילי, בפורומים שונים, בפני עורכי דין, רואי חשבון ויועצי מס.

  תחומי עיסוק ראשיים

  מיסים
  עבירות צווארון לבן
  ליטיגציה פלילית
  ליטיגציה אזרחית

  פרטי קשר